В населених пунктах району проходять сходи громадян

big-ezo ano 2Загальні збори громадян за місцем проживання є важливою формою безпосередньої участі населення у вирішенні питань, віднесених до відання місцевого самоврядування.

Щорічно у лютому-березні в територіальних громадах району проводяться загальні збори громадян за місцем проживання, які принято називати сходами громадян. Саме сходи громадян забезпечують якісний діалог між владою та громадськістю. На них керівники територіальних громад, забезпечуючи прозорість та відкритість дій місцевих самоврядних органів, звітують перед жителями про проведену роботу, використання коштів місцевого бюджету, дільничні інспектори поліції інформують населення про діяльність на відповідній території за звітний період. Разом з тим вивчається громадська думка з різноманітних питань життєдіяльності села, селища для врахування в роботі та окреслення спільних дій по вирішенню тих чи інших питань.

Проведення загальних зборів громадян - це прояв кращих традицій місцевого самоврядування щодо спільного планування розвитку інфраструктури, аналіз втілення планів у життя, а також контролю за роботою виконавчих органів місцевих рад.

  Сходи громадян дають можливість краще зрозуміти чим живе та чи інша громада, які питання вирішуються, а які потребують додаткових зусиль чи, можливо, навіть втручання зі сторони. 

         Цьогоріч неабиякого резонансу набули загальні збори громадян населених пунктів Вільшанської сільської ради, на яких прозвучали вимоги жителів територіальної громади щодо припинення діяльності ДП «Шпат». Невдоволення місцевого населення викликано тим, що підприємство розпочало будівництво нового кар’єру по видобутку пегматитів впритул до села. Голова районної ради Кондратюк О.П., який на запрошення сільського голови приймав участь у зібрані, висловив позицію влади району в тому, що керівники «Шпату» не повинні нехтувати думкою місцевих жителів і докласти максимум зусиль, аби знайти спільні шляхи вирішення поставлених потреб громади.

 

 Постскриптум: З графіком проведення загальних зборів громадян за місцем проживання можна ознайомитись  за посиланням

Сільські ради району

Ви тут: Головна сільрада В населених пунктах району проходять сходи громадян